Wiadomości

Fest Ślůnski vol.2

Fest Ślůnski vol.2

Fest Ślůnski, czyli Bardzo Sląski Festiwal

Jest to wydarzenie, podczas którego publiczność będzie miała okazję wysłuchać występów artystów tworzących niekonwencjonalną muzykę ściśle osadzoną w realiach Śląska oraz pomóc osobom niepełnosprawnym.

Tegoroczna edycja Fest Ślůnskiego odbędzie się w sobotę 26 maja 2012 r. Na scenie gliwickiej Starej Fabryki Drutu zaprezentują się najważniejsze postacie śląskiego folku, hip-hopu, rock’a i muzyki hardcore.

Wystąpią: Ausdruck, Dohtor Miód, Fifidroki, Funky Kokz, Hard Work oraz The Syntetic vel Człowiek-Widmo. Każdy z artystów tworzy sztukę unikatową, tak w warstwie muzycznej jak i tekstowej, sięgającej od groteski, banału, żartu, po tematykę bardzo mocno zaangażowaną społecznie.

Niestandardowy jest też cel Fest Ślůnskiego – dochód z festiwalu zostanie przekazany na pomoc 4-letniemu Szymkowi Żydkowi zmagającemu się z chorobą Little’a (mózgowe porażenie dziecięce) oraz Pawłowi Lewkowi zmagającemu się z chorobą Buergera.

Wydarzenie wspiera Wilq Superbohater. Unikatowy rysunek kultowej postaci stworzonej przez Tomasza i Bartosza Minkiewiczów będzie można nabyć podczas licytacji.

Bilety-cegiełki, w przedsprzedaży w cenie 15 złotych, można rezerwować na stronie: http://www.calanaprzod.org lub pod nr telefonu Stowarzyszenia „Cała Naprzód” – 511 141 197 oraz kupić w następujących sklepach: Gliwice „Czas” ul. Zwycięstwa 1, Katowice „All” ul. Mickiewicza 14, Zabrze „Music Centrum” DW. PKP. Cena biletu-cegiełki w dniu koncertu – 20 zł.

Fest Ślůnski jest niepowtarzalną okazją do zetknięcia się ze sztuką nieszablonową, wielowymiarową, a jednocześnie, poprzez swoją formułę, stwarza możliwość czynnego udzielenia pomocy osobom potrzebującym.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „Cala Naprzód”, w kwietniu 2012 roku nagrodzone w plebiscycie Prezydenta Miasta Gliwice Vox Populi – Wybrany przez gliwiczan w kategorii organizacja pozarządowa roku 2011. Współorganizatorami są Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży oraz Stowarzyszenie GTW.

Szczegółowe informacje: http://www.facebook.com/calanaprzod.

Śląskistyl

Śląskistyl redakcja, opublikowane: 181, komentarze: 5


@Iza Iza: niewłaściwy typ materiału. Poprawione w drodze moderacji

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany(a)

Dodaj materiał