Wiadomości

IV edycja konkursu

IV edycja konkursu

1 lipca 2013 r. ruszyła IV edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie”.
Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla całego województwa śląskiego. 

Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogą je zaprezentować w formie:
Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć lub/i
Filmu: maks. 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką. 

W jury konkursu zasiadają:
Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser, fotograf, malarz), Jacek Joostberens (grafik, dr hab. sztuki, adiunkt w katedrze w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Marcin Meller (dziennikarz i publicysta). To oni wybiorą najlepsze prace tegorocznej edycji.

Tradycyjnie zostanie również przyznana nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż oraz film z najwyższą liczbą „kliknięć”.

Prace można nadsyłać do 15 września. Konkurs posiada swoją stronę internetowąhttp://www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie na bieżąco można śledzić napływające prace konkursowe, a także zobaczyć wszystkie fotoreportaże z poprzednich edycji. 

Do wygrania są m.in.: 2000 zł (1000 Grand Prix w kategorii fotoreportaż i 1000 w kategorii film), wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła dra Marka Migalskiego, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, statyw Manfrotto, prenumeraty miesięcznika FOTO, obramowane prace dla laureatów konkursu, nagrody książkowe i wiele innych
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Ponadto autorzy „najgryfniejszego” opisu fotoreportażu lub filmu otrzymają nagrodę ufundowaną przez gryfnie.com

Statystyka zeszłorocznej edycji: 337 fotoreportaży, 25 filmów = 2590 kliknięć na nagrodę publiczności - 219 499 odsłon strony konkursu.

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”. Współorganizatorem jest europoseł dr Marek Migalski. 

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu województwa śląskiego oraz z Instytucji Kultury Katowice- Miasto Ogrodów http://www.miastoogrodow.eu

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany(a)

Dodaj materiał