Wiadomości

Operetka pt. "Kraina uśmiechu"

Operetka pt.

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na operetkę pt. "Kraina uśmiechu", która odbędzie się 27.02.2014 r. (TŁUSTY CZWARTEK) o godz. 18.30 w Teatrze Małym w Tychach. Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.

Wystawienie w porozumieniu z GLOCKEN VERLAG LIMITED.


Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z owej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me..., Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram... Także libretto operetki to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii miłosnych zakraplanych nutką orientalnej kultury Chin.

Hrabianka Liza zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić dla niego Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza do Chin. Tam okazuje się jednak, że dziedzic cesarstwa, by sprostać tradycji, nie może poprzestać na jednej żonie. Sou Chong nie chce równocześnie pozwolić Lizie odejść. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel Lizy - Gucio, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Sou Czonga. Pomiędzy Guciem a Mi rodzi się gorące uczucie. Z kolei chiński książę, mimo że przejrzał plany ukochanej, z bólem pozwala jej uciec. "Kraina uśmiechu" F. Lehara wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamieć. 

W niezwykle barwnym i pełnym operetkowych przebojów spektaklu wystąpią: Jarosław Wewióra jako Sou Czong, Joanna Szynkowska vel Sęk jako Liza, Paweł Brożek jako Gustaw, Beata Witkowska-Glik jako Mi oraz Sebastian Gabryś, Barbara Bielaczyc, Mariusz Hanulak, Justyna Brożek i Anna Gabryś. Śpiewakom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Małgorzaty Kaniowskiej. Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc. Bilety w cenie 40 zł, na kartę stałego widza 32 zł. 

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany(a)

Dodaj materiał