Barbórka - film

http://vod.pl/barborka,87693,w.html

Film z cyklu "Święta polskie". Ciepła i zabawna opowieść o nowoczesnej wersji Calineczki ze Śląska, która czeka na swoją szansę przeżycia czegoś wyjątkowego.

Kopalnia, w której pracuje Basia (Iwona Sitkowska), przygotowuje się do gali z okazji Barbórki. Atrakcją ma być spotkanie z aktorem Skowerskim (Marcin Dorociński). Przypadkiem Basia dostaje szansę, by powitać Jakuba i ugościć go przysłowiowym chlebem z solą. W konsekwencji spędzają ze sobą sporo czasu podczas oficjalnej wizyty w kopalni.

Przybyszom ze stolicy górnicy dotychczas znani byli głównie ze strajków i burd pod siedzibami władz w Warszawie. Jakub i jego koledzy nie rozumieją przywiązanych do tradycji Ślązaków, ich uporządkowanego życia toczącego się powoli swoim torem. Z kolei miejscowi krzywo patrzą na nastawionych na sukces, goniących za pieniędzmi przyjezdnych. I aż ich swędzą ręce, aby skarcić zapatrzonych w siebie i wywyższających się gości z Warszawy, by postraszyć ich groźbą wybuchu metanu w kopalni lub rozbić nos w przypadkowej sprzeczce na ulicy.

Ale dla Basi i Jakuba spotkanie to stanowi szansę na coś więcej. Jak zakończy się ich flirt?

opis pochodzi z usługi vod.onet.pl gdzie można zobaczyć film w dobrej jakości, legalnie i bez opłat (reklamy)

Wszystko to co lubimy. Bajkowa historia, mityczy Górny Śląsk oraz znakomita obsada.